Objednejte ﹟BUSTINOL_LOVES❤MEMBERS (členství )a získejte ihned 35% slevu ,dopravu zdarma a další výhody

Blog

BUSTINOL vybírá neziskovou organizaci, které přispějeme společně!

Věříme, že ziskové společnosti mají odpovědnost za podporu neziskových organizací, které pracují ve prospěch naší komunity a naší planety.

„Recenze k dobru“ je náš nový dárcovský program, ve kterém se zavazujeme poslat dar ve výši 99,- Kč na vybranou neziskovou organizaci či charitu. 

Napište nám recenzi a my zaplatíme! Napsáním recenze na náš produkt, ať kladné či záporné, pomůžete někomu jinému. Žádosti o recenzi zasíláme e -mailem zhruba týden poté, co jste zadali objednávku. Nebo pokud jste se přihlásili do odběru novinek (newsletter) měli byste obdržet email. Pokud jste nám nedali svolení zaslat vám e -mail, můžete kdykoli zanechat recenzi přímo na našem webu. ( odkaz) 

Chcete -li zkontrolovat produkt, který jste vyzkoušeli, přejděte na stránku produktu výběrem pod odkazem „Produkty “ v hlavní nabídce, přejděte dolů pod popis produktu a vyhledejte tlačítko „Napsat recenzi“. Kliknutím na něj otevřete formulář pro recenzi daného produktu a podělte se o své myšlenky.

BUSTINOL vybírá neziskovou organizaci či charitu, které společně pomůžeme!

Kritéria výběru: Náš tým neustále kontroluje skupiny, které plánujeme podporovat. Pro výběr vhodného kandidáta je třeba, aby splňoval následující kritéria:

 • organizace, která není spojena s politikou nebo náboženstvím
 • mít dopad nebo potenciální dopad na zdraví a pohodu
 • být důvěryhodný a v dobrém stavu
 • být relevantní pro naše poslání a v souladu s našimi hodnotami
 • být skupinou, kde naše podpora může něco změnit

Pokud chcete být mezi prvními, kdo se dozví o projektech, které podporujeme, připojte se k našemu seznamu e -mailů, dejte nám lajk na Facebooku nebo nás sledujte na Instagramu. Tam budeme oznamovat příjemce.

 

Reakce zákaznice na BUSTINOL

Dovolujeme si zveřejnit konkrétní reakci na produkt BUSTINOL, ( se souhlasem paní Malíkové) její dopis, který jsme obdrželi minulý týden, nás velmi potěšil a je to další příjemné povzbuzení pro celý tým. Děkujeme.

Dobrý den,

 Chtěla bych vám moc poděkovat za skvělý výrobek Bustinol. Poslední dobou jsem na sobě velmi intenzivně pozorovala nepříjemné znaky blížící se menopauzy. Trápilo mne bušení srdce, návaly horka a hlavně pocení. Obzvláště to noční bylo velmi nepříjemné. Místo klidného spánku jsem si i dvakrát za noc měnila propocené pyžamo a polštář. Hormonální léčbu ze zdravotních důvodů nemohu podstoupit, hledala jsem tedy méně invazivní řešení. Objevila jsem na doporučení kamarádky Bustinol, a jsem moc spokojená. Nejenže je přírodní, takže ho mohu užívat bez problémů a strachu o zdraví, ale hlavně opravdu účinkuje. Už po měsíci užívání se mi značně ulevilo. Je mi báječně. Za to vám moc děkuje i manžel, protože jsem přestala být podrážděná a  tak unavená. A ještě jeden velmi příjemný bonus užívání Bustinolu na mne má – moje poprsí je o něco pevnější, a mám pocit, že i trochu větší. Jsem moc spokojená, Bustinol budu určitě užívat i nadále a budu ho doporučovat i kamarádkám.  

Moc vám děkuji 

Jarmila Malíková, Ústí nad Labem, Dobětice, 

FYTOESTROGENY

Přírodní fytoestrogeny ženské hormony v bylinkách. Fytoestrogeny pro pevnější poprsí?

Jednou z možností přirozeného zvětšení a zpevnění poprsí je užívání přírodních výživových doplňků s obsahem fytoestrogenů. Fytoestrogeny jsou skupiny látek obsažených v rostlinách, které ovlivňují vlastní estrogenní aktivity ženského organismu napodobováním vlivu hormonu estrogenu na ženské tělo.

Prakticky tedy můžeme fytoestrogeny charakterizovat jako hormonům podobné látky rostlinného původu, které jsou schopny vázat se na estrogenní receptory a narušit tak funkci endogenních estrogenů v organismu.

Fytoestrogeny jako přírodní náhrada estrogenů mimo jiné stimulují organismus ženy k produkci tkáně prsní žlázy – tím způsobují i zvětšení a zpevnění poprsí, a to až do velikosti přirozeného potenciálu ženy, což v některých případech může znamenat i nárůst velikosti poprsí o 1 až 2 konfekční velikosti. Je třeba si ale také uvědomit, že organismus každé ženy je jedinečný a podle toho se i chová. Fytoestrogeny nejsou přírodní náhradou plastických operací, avšak jsou v praxi používány jako udržovací a doplňková kúra po aplikaci silikonových implantátů.

Hladina estrogenů v ženském organismu se mění nejen během menstruačního cyklu, ale výrazně závisí i na věku a zdravotní kondici ženy. V zásadě se však dá potvrdit, že přísunem přírodních fytoestrogenů ve formě výživového doplňku může každá zdravá žena – netrpící hormonálními poruchami – docílit zvětšení a zpevnění prsou. Pravidelné a dlouhodobé užívání výživových doplňků s obsahem fytoestrogenů má kromě estetického hlediska i další – a z medicínského pohledu mnohem podstatnější – pozitivní vlivy. Jedná se zejména o úpravu menstruačního cyklu, utlumení menstruačních bolestí nebo zmírnění příznaků menopauzyklimakteria.

Nejrozšířenější skupinu fytoestrogenů tvoří isoflavony, lignany, kumestany a stilbeny.

Bylinky s nejvyšším obsahem fytoestrogenů:

 • Pískavice řecké seno
 • Jetel červený
 • Drmek obecný
 • Chmel otáčivý
 • Andělika čínská
 • Smldinec chlupatý (divoký jam)
 • Fenykl obecný 
 • Serenoa plazivá 
ANDĚLIKA ČÍNSKÁ – Ženský Ženšen, Děhel Čínský Či Dong Quai

Andělika čínská (Angelica sinensis), známá také pod názvem děhel, je voňavá rostlina charakteristická shlukem malých bílých květů. Objevuje se ve vysokých horách, dobře zvládá drsné podnebí. Květina patří do stejné botanické rodiny jako mrkev a celer. Lidé v Číně, Koreji a Japonsku suší její kořen pro léčebné účely. Andělika čínská se používá jako bylinný lék již od 6. století př. n. l.

Svůj původ má andělika v Asii, ovšem během let se rozšířila do celého světa. Předmětem sběru je kořen – oddenek rostliny –, který se používá přímo, je součástí čajů nebo se zpracovává do různých extraktů, kapslí a tablet.

Předčasná menopauza

Předčasná menopauza je znepokojivou diagnózou.

Klimakterium je z fyziologického hlediska přirozené a dříve či později čeká každou ženu. Ke klasické menopauze zpravidla dochází v období mezi 45-55 lety, kdy dojde k výrazným změnám hormonálních hladin, jež způsobí ztrátu menstruace, vyhasnutí vaječníků a tím pádem zastavení plodného života. Menopauza se však čím dál častěji týká mnohem mladších žen, které se zrovna nachází v období, kdy uvažují o rodině. V tu chvíli se ale nejedná o přirozený přechod, ale o nepříjemnou diagnózu, kterou je předčasná menopauza.

Je vaše tělo v hormonální rovnováze?

Které faktory mohou za nedostatečnou funkci hormonů? 

Hormonální nerovnováha doprovází ženu po celý její život – od puberty, přes těhotenství až do menopauzy. Hladina hormonů se v těle často mění a mohou ji doprovázet pocity stresu či úzkosti. Nepříjemné pocity únavy a rozmrzelosti ženu trápí zejména v premenstruačním období. Tělo se však s těmito příznaky dokáže vyrovnat, a proto se hladina hormonů po menstruaci vrací zpět do normálu. Pokud se však jedná o dlouhodobou záležitost, která omezuje normální život a způsobuje zdravotní problémy, je potřeba najít řešení.

Hormonální rovnováha z přírody

Použití léčivých rostlin v každodenním životě žen pomůže posílit sebevědomí, navrátit tělesnou sílu a také přinést mnoho radosti. Namísto užívání léků proti bolestem hlavy je například možné použít lobelku nebo kopretinu řimbabu.

Lépe než nadměrným užíváním léků proti bolestem a velmi silných estrogenových přípravků mohou ženy řídit své přirozené cykly pomocí kontryhelu nebo anděliky čínské.

Úvod do hormonální rovnováhy

Poznávání a používání přírodních léčiv je rozšířeno již po mnoho tisíciletí existence lidského rodu. Lidstvo od nepaměti používá rostliny nejen jako zdroj potravy, pro léčebné či kosmetické účely, ale také při různých kulturních obřadech a náboženských rituálech.

Již dávno před tím, než byla popsána starobylá historie přírodního léčitelství muži, jako byl Hippokrates, Paracelsus nebo Galén, hrály především ženy aktivní roli v domácím užívání rostlin a bylin.

Stránka 1 z 1 - 9 položek celkem