Blog

ANDĚLIKA ČÍNSKÁ – Ženský Ženšen, Děhel Čínský Či Dong Quai

Andělika čínská (Angelica sinensis), známá také pod názvem děhel, je voňavá rostlina charakteristická shlukem malých bílých květů. Objevuje se ve vysokých horách, dobře zvládá drsné podnebí. Květina patří do stejné botanické rodiny jako mrkev a celer. Lidé v Číně, Koreji a Japonsku suší její kořen pro léčebné účely. Andělika čínská se používá jako bylinný lék již od 6. století př. n. l.

Svůj původ má andělika v Asii, ovšem během let se rozšířila do celého světa. Předmětem sběru je kořen – oddenek rostliny –, který se používá přímo, je součástí čajů nebo se zpracovává do různých extraktů, kapslí a tablet.

Předčasná menopauza

Předčasná menopauza je znepokojivou diagnózou.

Klimakterium je z fyziologického hlediska přirozené a dříve či později čeká každou ženu. Ke klasické menopauze zpravidla dochází v období mezi 45-55 lety, kdy dojde k výrazným změnám hormonálních hladin, jež způsobí ztrátu menstruace, vyhasnutí vaječníků a tím pádem zastavení plodného života. Menopauza se však čím dál častěji týká mnohem mladších žen, které se zrovna nachází v období, kdy uvažují o rodině. V tu chvíli se ale nejedná o přirozený přechod, ale o nepříjemnou diagnózu, kterou je předčasná menopauza.

Je vaše tělo v hormonální rovnováze?

Které faktory mohou za nedostatečnou funkci hormonů? 

Hormonální nerovnováha doprovází ženu po celý její život – od puberty, přes těhotenství až do menopauzy. Hladina hormonů se v těle často mění a mohou ji doprovázet pocity stresu či úzkosti. Nepříjemné pocity únavy a rozmrzelosti ženu trápí zejména v premenstruačním období. Tělo se však s těmito příznaky dokáže vyrovnat, a proto se hladina hormonů po menstruaci vrací zpět do normálu. Pokud se však jedná o dlouhodobou záležitost, která omezuje normální život a způsobuje zdravotní problémy, je potřeba najít řešení.

Hormonální rovnováha z přírody

Použití léčivých rostlin v každodenním životě žen pomůže posílit sebevědomí, navrátit tělesnou sílu a také přinést mnoho radosti. Namísto užívání léků proti bolestem hlavy je například možné použít lobelku nebo kopretinu řimbabu.

Lépe než nadměrným užíváním léků proti bolestem a velmi silných estrogenových přípravků mohou ženy řídit své přirozené cykly pomocí kontryhelu nebo anděliky čínské.

Úvod do hormonální rovnováhy

Poznávání a používání přírodních léčiv je rozšířeno již po mnoho tisíciletí existence lidského rodu. Lidstvo od nepaměti používá rostliny nejen jako zdroj potravy, pro léčebné či kosmetické účely, ale také při různých kulturních obřadech a náboženských rituálech.

Již dávno před tím, než byla popsána starobylá historie přírodního léčitelství muži, jako byl Hippokrates, Paracelsus nebo Galén, hrály především ženy aktivní roli v domácím užívání rostlin a bylin.

Jak vznikl Bustinol?

Dr. Jean-Pierre Simon (1858-1929)

Dr. Simon byl velkým milovníkem rostlin i obdivovatelem a znalcem přírody. Díky farmaceutickému vzdělání rozuměl chemii i biologii, a když poprvé vytvořil svůj unikátní produkt BUSTINOL, dobře věděl, co dělá a po čem ženy touží. Jeho úsilí, schopnosti a nadšení tak vytvořily historicky první produkt zaměřený na vnitřní krásu ženy, zvětšení poprsí a hormonální rovnováhy pomocí přírody. 

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem