Objednejte ﹟BUSTINOL_LOVES❤MEMBERS (členství )a získejte ihned 35% slevu ,dopravu zdarma a další výhody

FYTOESTROGENY

Přírodní fytoestrogeny ženské hormony v bylinkách. Fytoestrogeny pro pevnější poprsí?

Jednou z možností přirozeného zvětšení a zpevnění poprsí je užívání přírodních výživových doplňků s obsahem fytoestrogenů. Fytoestrogeny jsou skupiny látek obsažených v rostlinách, které ovlivňují vlastní estrogenní aktivity ženského organismu napodobováním vlivu hormonu estrogenu na ženské tělo.

Prakticky tedy můžeme fytoestrogeny charakterizovat jako hormonům podobné látky rostlinného původu, které jsou schopny vázat se na estrogenní receptory a narušit tak funkci endogenních estrogenů v organismu.

Fytoestrogeny jako přírodní náhrada estrogenů mimo jiné stimulují organismus ženy k produkci tkáně prsní žlázy – tím způsobují i zvětšení a zpevnění poprsí, a to až do velikosti přirozeného potenciálu ženy, což v některých případech může znamenat i nárůst velikosti poprsí o 1 až 2 konfekční velikosti. Je třeba si ale také uvědomit, že organismus každé ženy je jedinečný a podle toho se i chová. Fytoestrogeny nejsou přírodní náhradou plastických operací, avšak jsou v praxi používány jako udržovací a doplňková kúra po aplikaci silikonových implantátů.

Hladina estrogenů v ženském organismu se mění nejen během menstruačního cyklu, ale výrazně závisí i na věku a zdravotní kondici ženy. V zásadě se však dá potvrdit, že přísunem přírodních fytoestrogenů ve formě výživového doplňku může každá zdravá žena – netrpící hormonálními poruchami – docílit zvětšení a zpevnění prsou. Pravidelné a dlouhodobé užívání výživových doplňků s obsahem fytoestrogenů má kromě estetického hlediska i další – a z medicínského pohledu mnohem podstatnější – pozitivní vlivy. Jedná se zejména o úpravu menstruačního cyklu, utlumení menstruačních bolestí nebo zmírnění příznaků menopauzyklimakteria.

Nejrozšířenější skupinu fytoestrogenů tvoří isoflavony, lignany, kumestany a stilbeny.

Bylinky s nejvyšším obsahem fytoestrogenů:

  • Pískavice řecké seno
  • Jetel červený
  • Drmek obecný
  • Chmel otáčivý
  • Andělika čínská
  • Smldinec chlupatý (divoký jam)
  • Fenykl obecný 
  • Serenoa plazivá