Registrujte se do﹟BUSTINOL_MEMBERS (členství )a získejte ihned 25% slevu ,dopravu zdarma a další výhody

Úvod do hormonální rovnováhy

Poznávání a používání přírodních léčiv je rozšířeno již po mnoho tisíciletí existence lidského rodu. Lidstvo od nepaměti používá rostliny nejen jako zdroj potravy, pro léčebné či kosmetické účely, ale také při různých kulturních obřadech a náboženských rituálech.

Již dávno před tím, než byla popsána starobylá historie přírodního léčitelství muži, jako byl Hippokrates, Paracelsus nebo Galén, hrály především ženy aktivní roli v domácím užívání rostlin a bylin.

V nedávných dobách začaly opět oživovat naše odvěké znalosti. Z hlediska ženy je velmi důležité správné využívání léčivých rostlin pro vyrovnávání hladiny hormonů. Vzhledem k tomu, že těla žen podstupují mnoho radikálních hormonálních změn (od první menstruace přes těhotenství až po období menopauzy) je třeba si uvědomovat, že je možné lépe se vyrovnávat s hormonálními výkyvy, které je velmi ovlivňují jak fyzicky, tak psychicky v průběhu celého jejich života.

Je nutné předcházet především těm hormonálním změnám, které jsou způsobeny špatným stravováním, užíváním uměle vyrobených léků, působením škodlivin a stresu. Syntetická léčiva a operativní zákroky mohou napomáhat především v náhlých případech, avšak jejich nadměrné užívání při bolestech hlavy, změnách nálady a obtížích způsobených hormonálními změnami způsobuje zbytečné namáhání našeho imunitního systému a nese s sebou mnoho vedlejších účinků, které mohou být příčinami dalších obtíží. Celá řada žen si podlomila zdraví nesprávným užíváním léků a podstupováním zbytečných lékařských zákroků, a přitom k tomu ve většině případů vůbec nemuselo dojít. Existuje mnoho zkušeností, jaké ohromné přínosy mohou ženy získat z přírodního léčitelství a jiných přirozených metod, které nezanechávají jizvy na jejich zdraví a nenesou s sebou žádné vedlejší účinky.